Rolety przeciwsłoneczne do samochodu

Rolety przeciwsłoneczne do samochodu to jedno z rozwiązań, które może i nie jest niezbędne do życia, ale znacznie poprawia nasz komfort. Przydają się w czasie jazdy, kiedy pasażerowie skarżą się na słońce, które razi ich w oczy. Trzeba jednak wiedzieć, jakie i gdzie zamontować, by nie zrobić sobie niedźwiedziej przysługi i by nie odbyło się to kosztem naszego bezpieczeństwa w czasie wypadku.

Jaka roleta przeciwsłoneczna do samochodu pod tym względem będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze i jakie mamy inne możliwości? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym serwujemy odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Po co mi rolety przeciwsłoneczne do samochodu?

Funkcja, którą spełniają dobre rolety przeciwsłoneczne do samochodu, kryje się już w jej nazwie. Chyba każdy z nas zna ten problem – dłuższa podróż, słońce wpada przez szyby i razi pasażerów. Jeszcze gorzej, jeśli co chwilę przysłaniają je drzewa lub budynki, a z naszej perspektywy wygląda to jak intensywne rozbłyski. Na ten problem najbardziej narażone są dzieci w foteliku tyłem do kierunku jazdy, ale nie tylko. Rolety przeciwsłoneczne do samochodu są najtańszym, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem.

Rolety przeciwsłoneczne do samochodu
Rolety przeciwsłoneczne do samochodu / Jakie wybrać? Opinie, cena i ranking

Montaż rolet przeciwsłonecznych do samochodu

Pod względem sposobu montażu, rolety przeciwsłoneczne do samochodu dzielą się na kilka grup. Najprostszy jest montaż na przyssawki. Oprócz tego, znajdziemy także klipsy przyciskane szybą, możliwość przyklejenia takiego wynalazku na szybę, wykorzystując właściwości statyczne, lub też pokrowce zakładane na szybę czy na całe drzwi. Pamiętajmy, że rolety przeciwsłoneczne do samochodu można montować jedynie z tyłu, na tylne boczne i tylną szybę. W przeciwnym razie mogłyby ograniczyć widoczność kierowcy.

Bezpieczeństwo rolety przeciwsłonecznej do samochodu

Jaką roletę przeciwsłoneczną do samochodu wybrać, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie naszym oraz dziecka? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Wyobraźmy sobie wnętrze pojazdu w czasie wypadku, gdy na każdy przedmiot, który się w nim znajduje, działają ogromne siły. W konsekwencji wszystko może w nas uderzyć z wagą nawet dwadzieścia razy większą niż normalnie. Oznacza to, że prosta roleta na przyssawkach o wadze 600g, podczas zdarzenia drogowego może „ważyć” nawet 12 kg. Chyba nikt z nas nie chciałby dostać takim pociskiem.

Najgorzej pod tym względem wypadają te popularne opcje – rolety przeciwsłoneczne do samochodu na przyssawce. Oczywiście nie wszystkie, a jedynie te wyposażone w stosunkowo ciężką konstrukcję. Nie ma co liczyć, że przyssawki utrzymają je na miejscu podczas wypadku samochodowego, dlatego lepiej wybrać rolety bezmasowe – lekkie arkusze montowane na przyssawkach lub w całości przyklejane do szyby. Nie obawiajcie się kleju, który mógłby na nich pozostać – wykorzystują one statykę, co oznacza, że po odklejeniu nie pozostaną żadne zanieczyszczenia.

Oczywiście nie demonizujmy wszystkich rolet przeciwsłonecznych do samochodu. Bezpieczne są także modele montowane za pomocą przytrzaśnięcia przez szybę samochodową lub przez same drzwi, oraz te dedykowane do konkretnego modelu samochodu i zamontowane na stałe lub nawet fabrycznie.

Co zamiast rolety przeciwsłonecznej do samochodu?

Oczywiście zakup rolety przeciwsłonecznej do samochodu jest dobrym pomysłem, jednak nim ją otrzymamy, możemy sobie poradzić w inny sposób. Najbardziej kosztowny, ale jednocześnie najtrwalszy i najskuteczniejszy to przyciemnienie tylnych szyb w pojeździe. Jednak nie każdy ma ochotę na nakłady finansowe w postaci kilkuset złotych. W takim przypadku może się sprawdzić zwykła pielucha tetrowa, przytrzaśnięta szybą lub drzwiami.

Jakie Rolety przeciwsłoneczne do samochodu
Jakie Rolety przeciwsłoneczne do samochodu wybrać i kupić? Ranking, cena i opinie

Jaką roletę przeciwsłoneczną do samochodu wybrać i kupić?

Skoro wiemy już, że odpowiedni gadżet tego typu może zdziałać cuda, pozostaje odpowiedź na pytanie – jaką roletę przeciwsłoneczną do samochodu kupić? Wszystko zależy od naszych preferencji. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład statyczne maty na szybę, które możemy sobie dowolnie dociąć na wymiar. Jeśli nie mamy ochoty na zabawę w robótki ręczne, na rynku znajdziemy także gotowe rozwiązania.

Roleta przeciwsłoneczna do samochodu dla dzieci

Wspomnieliśmy już, że na problem słońca rażącego w oczy podczas jazdy najbardziej narażeni są najmłodsi, zwłaszcza ci siedzący tyłem do kierunku jazdy. To nie jest oczywiście powód, by zmieniać fotelik na taki przodem, kosztem bezpieczeństwa dziecka, jednak musimy zadbać o optymalne rozwiązania. Nawet najlepsza roleta przeciwsłoneczna do samochodu może się nie sprawdzić – wiele maluchów denerwuje się, że został im zasłonięty widok na świat.

W takim przypadku warto kupić roletę przeciwsłoneczną dla dzieci. Na rynku znajdziemy całkiem bogatą ofertę z postaciami z bajek czy kolorowymi rysunkami i mapami. Dzięki temu wilk jest syty i owca cała. Słońce nie świeci bezpośrednio na malucha, a jednocześnie mały człowiek jest zajęty podziwianiem kolorowych wzorów.

Roleta przeciwsłoneczna a choroba lokomocyjna

Czy roleta przeciwsłoneczna do samochodu przyczynia się do zwiększenia objawów choroby lokomocyjnej u dziecka lub innych pasażerów? To dość indywidualna sprawa, gdyż każdy odbiera to nieco inaczej. Musimy więc sobie odpowiedzieć na pytanie – co bardziej powoduje u nas nudności, czy rażące światło, czy też może brak widoku za oknem. Nie ma jednak jednoznacznych badań, by roleta przeciwsłoneczna do samochodu przyczyniała się do powstawania i zaostrzania choroby lokomocyjnej.

Gdzie kupić roletę przeciwsłoneczną do samochodu?

Dobrą roletę przeciwsłoneczną do samochodu znajdziemy w wielu sklepach. Kupimy ją między innymi u sprzedawców artykułów dla dzieci, ale także w sklepach motoryzacyjnych i internetowych. Producenci podobnych akcesoriów to na przykład Ultimatespeed, Smiki, Benbat, Dreambaby, Tuloko, Besafe i inni.

Cena rolety przeciwsłonecznej do samochodu

Najtańszą roletę przeciwsłoneczną do samochodu możemy nawet… dostać za darmo. Wiele firm oferuje podobny gadżet z ich logiem w ramach promocji. Jeśli planujemy zakup, musimy przygotować się na wydatek rzędu 10-50 zł za jedną sztukę.

Najlepsze Rolety przeciwsłoneczne do samochodu
Najlepsze Rolety przeciwsłoneczne do samochodu

Roleta przeciwsłoneczna do samochodu – opinie

Który model tego typu gadżetu sprawdził się najlepiej w Waszym samochodzie? Jak oceniacie jego użytkowanie? A może pozostaliście przy tradycyjnych metodach? Czekamy na Wasze opinie o roletach przeciwsłonecznych do samochodu w sekcji komentarzy.

Roleta przeciwsłoneczna do samochodu / Ranking najlepszych

Właśnie wybieracie się na wakacje i przyszedł czas na zapewnienie komfortu dla Waszego maluszka? Musicie kupić coś na szybko lub możliwości jest tak wiele, że nie wiecie, co wybrać? W takim razie koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych rolet przeciwsłonecznych do samochodu.

Leave a Comment