Nawigacja 7 cali

Kiedyś kierowcy używali tylko map papierowych, by się przemieszczać. Jak łatwo się domyślić, było to dość trudne. Należało wcześniej przestudiować mapę, by nie rozkładać jej w samochodzie. Dużo łatwiej było, gdy jechaliśmy z kimś. Jednak, gdy podróżowaliśmy sami bezpieczniej było zjechać i przestudiować mapę na poboczu. Brzmi trochę jak skomplikowana sprawa prawda?

Czym zatem jest nawigacja 7 cali? Do czego służy? Czy to przyrząd ułatwiający podróż kierowcą? W dzisiejszym artykule odpowiadamy na wiele pytań w tym temacie. Zapraszamy do lektury!

Czym jest nawigacja 7 cali?

Nawigacja 7 cali powstała, by ułatwić podróż każdemu kierowcy. Nawet bliska destynacja może stać się dla nas problemem, gdy nie znamy drogi. Dodatkowo, gdy podróżujemy sami, skupiamy się bardziej na bezpiecznej jeździe, niż na znakach zjazdu. W dzisiejszych czasach zależy nam też na szybkim dotarciu do celu. Skąd wiemy jak łatwo ominąć korki? Która trasa będzie da nas szybsza?

Od tego mamy nawigację 7 cali. Cudowny wynalazek dla kierowców. To idealne i podręczne urządzenie pozwoli nam ominąć korki, wybierze najkrótszą trasę i poinformuje, które drogi są płatne, a także jaki objazd wybrać. Tylko jaką nawigację 7 cali wybrać? Co powinno być dla nas ważne?

Nawigacja 7 cali
Nawigacja 7 cali. Jaką wybrać i kupić? Ranking, cena i opinie

Jaką nawigację 7 cali wybrać i kupić?

Producenci zadbali, aby nawigacja 7 cali była dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Nie każdy kierowca potrzebuje dodatkowych funkcji. Ale które podstawowe parametry powinny być przez nas bacznie zbadane? Oto kilka z nich:

  1. oprogramowanie,
  2. pamięć wewnętrzna,
  3. zainstalowane mapy,
  4. wymiary,
  5. wyświetlacz,
  6. montaż,
  7. głośnik,
  8. kolor,
  9. dodatki.

Oprogramowanie nawigacji 7 cali

Jednym z najbardziej popularnych oprogramowań w nawigacji 7 cali jest Microsoft Windows. Dlaczego? Większość komputerów i laptopów je ma, zatem nie mamy większych problemów z ich obsługą. Jest to czytelny system dla każdego, w każdym wieku.

Zobacz także: Nawigacja do 500 zł

Pamięć wewnętrzna nawigacji 7 cali

Większość nawigacji 7 cali posiada pamięć wewnętrzną 8 GB. Niektóre mają wbudowaną pamięć, inne mają dołączoną kartę pamięci. Ta opcja jest lepsza na wypadek zepsucia się sprzętu. Wtedy na czas naprawy wyjmujemy katę pamięci i wkładamy ją do innego urządzenia.

Zainstalowane mapy w nawigacji 7 cali

Wszystkie nawigacje 7 cali mają zainstalowane mapy Polski i Europy. Większość producentów oferuje dożywotnie oraz co najważniejsze darmowe aktualizowanie map. Niektóre urządzenia posiadają zatem moduł Wi-Fi, gdyż aktualizowanie odbywa się internetowo. Urządzenia bez modułu Wi-Fi mają aktualizowane mapy poprzez pobranie pliku ze strony producenta i wgranie go do nawigacji dzięki złączu USB. Opcja pierwsza jest znacznie łatwiejsza i mniej czasochłonna.

Pamiętajmy, by zawsze wybrać mapę z lektorem w języku, który nas interesuje. Każda mapa ma napisy i lektora w języku polskim i takie też pliki musimy wybierać podczas aktualizacji.

Wymiary nawigacji 7 cali

Nawigacja 7 cali jest jedną z najmniejszych nawigacji dostępnych na rynku. Jej wymiary wynoszą zatem średnio 12 mm grubości, około 150 mm szerokości i trochę ponad 100 mm wysokości. Waga urządzenia to około 250 g.

Wyświetlacz nawigacji 7 cali

Nawigacja 7 cali to nieduże urządzenie, jednak na tyle duże, aby ekran był całkowicie dotykowy. Oczywiście są też klawisze np. ciszej/głośniej czy klawisz włączenia/wyłączenia. Jednak cała obsługa urządzenia odbywa się poprzez ekran dotykowy. Rzadko kiedy wyświetlacz jest niedotykowy.

Montaż nawigacji 7 cali

Montaż nawigacji 7 cali nie należy do trudnych. Większość produktów ma dołączony do zestawu uchwyt, który należy zamontować na szybie. Producenci polecają montaż na przedniej szybie z lewej strony lub na środku przedniej szyby, tak, abyśmy mieli dobre pole widzenia. Nawigacja, choć jest mała, może przysłonić widoczność na drodze. Zamontujmy ją tak, aby tego nie robiła! Nawigacja 7 cali powinna być w zasięgu ręki kierowcy, ale nie może pod żadnym pozorem ograniczać widoczności.

Polecamy: Druk 3D w motoryzacji

Głośnik w nawigacji 7 cali

Każda nawigacja 7 cali posiada wbudowany głośnik. Jest to głownie spowodowane tym, że producenci oferują nawigacje głosowe. Co to oznacza? Nie musimy skupiać się na obrazie, urządzenie wydaje nam komendy głosowe. Dzięki temu możemy bardziej skupić się na drodze, niż na zmieniającej się mapie. Komunikaty wydawane są krótko i zwięźle, a głośność jest regulowana i możemy dopasować ją do własnych potrzeb.

Jaka nawigacja 7 cali
Jaka nawigacja 7 cali? Opinie, cena i ranking

Kolor nawigacji 7 cali

Choć kolor nie jest najważniejszy, można mieć elegancką nawigację 7 cali w ulubionym kolorze. Nadal najbardziej popularne są czarne. Dla do wyboru mamy też szare, grafitowe, srebrne, a także różnokolorowe etui.

Dodatki w nawigacji 7 cali

Jednym z ciekawszych punktów są dodatki w nawigacji 7 cali. Nie każde urządzenie może je mieć, a niektóre są bardzo przydatne. Znacznym ułatwieniem nawet w codziennym użytkowaniu jest widok w wersji 3D. Szczególnie przydatne dla kogoś o słabej orientacji w terenie.

Każdy produkt posiada instrukcję obsługi w języku polskim i kartę gwarancyjną. W zestawie znajdziemy też ładowarkę samochodową, by móc korzystać z nawigacji 7 cali również podczas dłuższych tras. Jednak nie każdy zestaw posiada kabel USB i słuchawki.

Przydatnymi funkcjami są informowanie o fotoradarach, przekroczeniu prędkości, nieoznakowanym radiowozie. Równie pomocne będą informacje o wolnych parkinach w okolicy czy przycisk szybkiego wybierania adresu domu. Niektóre nawigacje posiadają panel szybkiego wybierania adresów, gdzie możemy wpisać kilka ważnych dla nas miejsc lub ikonkę ulubione miejsca.

Dla kogo nawigacja 7 cali?

Nawigacja 7 cali to idealne rozwiązanie dla osób podróżujących samochodem. Nie zajmuje dużo miejsca, wydaje komendy głosowe. Ma uchwyt na szybę. Ale czy tylko kierowcy samochodów osobowych mogą z niej korzystać, gdy jadą na wakacje? Otóż nie!

Każdy taksówkarz może z niej korzystać i kierowcy mniejszych busów. Dla kierowców większych busów i tirowców może być zbyt mała i zaginąć z pola widzenia. Ze względu na wymiary bardziej polecana jest dla rowerzystów.

Gdzie kupić nawigację 7 cali?

Nawigację 7 cali bez problemu kupimy w internecie. Musimy tylko dokładnie przeczytać opis produktu, czy posiada wszystkie niezbędne dla nas funkcje. Możemy też udać się do marketu lub sklepu stacjonarnego RTV. W tym przypadku możemy skorzystać z pomocy fachowców. Do znanych producentów należą: Modecom, iGo Primo, Garmin Drive, LTC i inni.

Ile kosztuje dobra nawigacja 7 cali?

To niewielki koszt, gdyż dobre nawigacje 7 cali kosztują już 150 zł. Te nieco lepsze z większą ilością funkcji kosztują około 350 zł. Cena uzależniona jest od producenta i funkcji, które zawarł w urządzeniu. Od nas zależy, czego będziemy potrzebować. Warto polować na przeceny i wyprzedaże, wtedy możemy kupić produkt znacznie taniej lub otrzymać jakiś gratis.

Najlepsza nawigacja 7 cali
Najlepsza nawigacja 7 cali

Nawigacja 7 cali – opinie

Kto z Was korzystał już z nawigacji 7 cali? Jest jakiś model, który szczególnie polecacie? A może któryś szczególnie odrzucacie? Jakie są Wasze doświadczenia? Podzielcie się z nami opiniami – czekamy w sekcji komentarzy!

Sprawdź: Transport konia samochodem

Nawigacja 7 cali / Ranking najlepszych

Jeśli nadal szukacie najlepszego modelu, nic straconego! Możecie skorzystać z naszego rankingu najlepszych nawigacji 7 cali. Zawarliśmy w nim tylko najbardziej polecane modele, abyście mieli pewność jakości urządzenia.

Leave a Comment