Heder do kukurydzy

Najbardziej intensywnym okresem dla rolników jest lato. To właśnie wtedy zbieramy plony, na które pracowaliśmy cały rok. Pogoda w Polsce to nie zawsze samo słońce, ale czasem i deszcz. Intensywne opady mogą spowodować zniszczenie. Maszyny muszą być więc sprawne i wytrzymałe, nie tylko n pogodę, ale też na warunki atmosferyczne. Bez tego typu produktów nasza praca będzie trwała znacznie dłużej, nie zawsze zdążylibyśmy na czas. Dlatego warto wybrać sprawdzone rozwiązania. Dzięki temu ograniczymy awarie, a co za tym idzie obniżymy starty.

Heder do kukurydzy jest urządzeniem, które może być narażone na różnego rodzaju awarie, więc powinniśmy o niego odpowiednio zadbać ale przede wszystkim wybrać dobry model. Jaki? Czym się kierować podczas zakupu? Jeśli mamy w swojej głowie pytania odnoście hedera do kukurydzy, zapraszamy Was do naszego dzisiejszego poradnika. Podpowiemy Wam, jak wybrać dla siebie najlepszy sprzęt. Nie czekajcie! Sprawdźcie już teraz!

Jak działa heder do kukurydzy?

Jeśli nie wiecie czym jest heder do kukurydzy, zacznijmy od wyjaśnienia, jak działa. Jest to jeden z najważniejszych części kombajnu, który jest odpowiedzialny za ścinanie zboża i przenoszenie go do wnętrza kombajnu. A to właśnie może być przyczyną uszkodzeń mechanicznych. Jak do tego dochodzi? Na przykład poprzez uderzenia w wystające przedmioty, zatarcia elementów mechanicznych itp. Koniecznie sprawdzajmy też stan kosów i układu napędzania. Wszystkie uszkodzone czy tępe noże trzeba koniecznie wymieniać, aby nikomu nie zrobić krzywdy i żeby nasz sprzęt działał sprawnie. Łożyska nie mogą być za luźne.

Heder do kukurydzy
Heder do kukurydzy/cena, ranking, opinie

Jaki heder do kukurydzy wybrać i kupić?

Heder do kukurydzy to najbardziej wysunięty element. Ma podłużny kształt i odpowiada za ścinanie plonów oraz ich transport do głównej przegrody kombajnu. Oczywiście podczas zakupu, musimy zwrócić uwagę, na kilka istotnych elementów, aby wybrać ten najlepszy produkt. Oto kilka z nich:

  1. budowa,
  2. materiały,
  3. uniwersalność,
  4. bezpieczeństwo.

Sprawdź: Nawigacja 7 cali

Budowa hedera do kukurydzy

Heder do kukurydzy wyróżnia się możliwością regulacji wysokości koszenia oraz szerokością rzędów. Posiada też zespół zrywający i siekacz łodyg. Niektóre modele, zwłaszcza te nowsze mają w zestawie autopilot oraz ślimaki boczne. Pamiętajmy też, żeby wybrać dobrej jakości nożyce i kosy, które nie tępią się zbyt szybko. Częsty zakup nowych może okazać się drogie i nieekonomiczne. Aby dobrze tłumić wibracje, wybierzmy dobrej jakości rolki. To dodatkowo wspomaga ścianie zboża.

Materiały w hederze do kukurydzy

Każdy heder do kukurydzy powinien być wykonany z jak najlepszych materiałów, aby dawać nam dobrą jakość zbierania plonów, ale też bezpieczeństwo. Przede wszystkim w tym wypadku liczy się nierdzewność. W końcu nigdy nie wiemy na jaką pogodę trafmy, a w Polsce bywa różnie. Zatem musimy być przygotowani na upały, ale też na obfite deszcze. Dobry materiał to taki, który jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne. Praca z ziemią oznacza, że możemy trafić na jakieś duże kamienie czy nawet inne produkty jak stare butelki, opony i wiele więcej. Śmieci pałętają się wszędzie. To nie są tanie sprzęty abyśmy mogli sobie pozwolić na ich częste psucie. Poza tym kilka dni nie zbierania plonów, to dla nas utrata dochodu i czasami jedynego źródła utrzymania.

Uniwersalność hedera do kukurydzy

Choć zwykle heder jest przygotowany z myślą o konkretnych uprawach, jak w tym przypadku o kukurydzy, to jednak warto wybrać modele uniwersalne, jeśli mamy duże a zwłaszcza małe gospodarstwo i zajmujemy się więcej, niż jedną uprawą. Zakup wielu różnych sprzętów mogłoby zbyt obciążyć domowy budżet, więc stworzono uniwersalne hedery. Będziemy s tanie zebrać wiele różnych rodzajów zbóż, w tym także kukurydze. Choć dopasowany heder to jednak najwyższa jakość zbiorów, to jednak nie zawsze możemy sobie na takie coś pozwolić.

Bezpieczeństwo hedera do kukurydzy

Wypadki na polu zdarzają się często, jeśli nie zachowujemy bezpieczeństwa i nie dbamy o nasz heder do kukurydzy. To niezwykle wrażliwy sprzęt. Warto zainwestować w model, który jest dobrej jakości i dodatkowo ma osłonki ochronne. Są one nazywane też zamknięciem bezpieczeństwa. W końcu nigdy nie wiemy, kiedy nasz sprzęt może się zepsuć. Należy regularnie go sprawdzać i wymieniać zepsute elementy. I nie chodzi tu tylko o jakość koszenia, ale też bezpieczeństwo nasze i innych. Bez dwóch zdań pomoże to znacznie zminimalizować wypadki.

Jaki heder do kukurydzy
Jaki heder do kukurydzy – sprawdż opinie, cene, ranking

Kiedy używać heder do kukurydzy?

Heder do kukurydzy powinniśmy używać wtedy, gdy musimy zebrać zboże. Ta część kombajnu jest demontowalna i i powinniśmy z niej rezygnować za każdym razem, gdy wjeżdżamy na drogę publiczną. To dla ogólnego bezpieczeństwa drogowego. Jego szerokość może okazać się zbyt duża. Przez to mógłby zabierać trochę więcej miejsca, niż jeden pas, co oznacza, że mogłoby to być niebezpieczne dla innych uczestników ruchu. Poza tym jest to zabronione – każdy ma swój pas, którym ma się poruszać. Tak samo wiejskie drogi są dość wąskie i mógłby się on wcale nie zmieścić. Nie utrudniajmy przejazdu innym uczestnikom ruchu drogowego. Nie stwarzajmy niebezpieczeństwa na drodze.

Zobacz także: Druk 3D w motoryzacji

Najlepszy heder do kukurydzy

Najlepszy heder do kukurydzy to taki, który służy nam bez problemów, jest sprawny i bezawaryjny. Warto przy okazji odpowiednio zadbać o produkt, aby służył nam wiele lat. jest to jeden w wrażliwszych elementów, więc postarajcie się wybrać dobrze. To znaczy, że materiał wykonania musi być trwały i dobrej jakości. Powinniśmy zaopatrzyć się z nierdzewny produkt, można używać nawet wtedy, gdy zaskoczy nas pogoda.

Gdzie kupić heder do kukurydzy?

Wszystkie akcesoria, w tym także heder do kukurydzy zakupimy w sklepie stacjonarnym z elementami rolniczymi. Jednak niestety nie zawsze znajduje się on w pobliżu, więc możemy wybrać model ze sklepu internetowego. Każdy oferuje dużą różnorodność i konkurencyjne ceny. Mamy więc duży wybór a co za tym idzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do znanych producentów należą: Volvo, Heder, Bizon, Fortschritt, Bronningborg i inni.

Najlepszy heder do kukurydzy
Najlepszy heder do kukurydzy

Cena hedera do kukurydzy

Heder do kukurydzy to wcale nie takie tanie urządzenie. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić wybierzmy model używany, zwykle cena jest wtedy do negocjacji, więc zapłacimy od 6 tys zł do nawet 50 000 zł. Za nowe modele musimy zapłacić od 100 000 zł w górę. Oczywiście wszystko zależy, na jakiego producenta się zdecydujemy.

Polecamy: Transport konia samochodem

Heder do kukurydzy – opinie

Korzystacie na co dzień z hederów do kukurydzy? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Maci swój upatrzony model czy chcecie zmienić i nie wiecie na co? Na co zwracacie zawsze uwagę podczas zakupu? Jeśli chcecie się z nami podzielić własnym doświadczeniem, koniecznie zajrzyjcie do sekcji komentarzy. Czekamy na Wasze opinie!

Heder do kukurydzy / Ranking najlepszych

Jeśli nadal nie możecie zdecydować się na żaden model, chętnie Wam w tym pomożemy. Koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych hederów do kukurydzy! W poniższym zestawieniu znajdziecie tylko godne polecenia produkty wraz z aktualną ceną i pełnym opisem. Sprawdźcie i wybierzcie dla siebie to co najlepsze.

Leave a Comment