Fotelik samochodowy dla 4 latka

Fotelik samochodowy dla 4 latka jest przeznaczony do wożenia dzieci w samochodzie. Dzięki swoim parametrom wystarczy nam na kilka lat. A jak wiemy w Polsce występuje prawo, które nakazuje przewożenia maluchów od narodzin, aż do ukończenia przez nich 12 roku życia lub 150 cm zrostu. Oczywiście dla ich bezpieczeństwa w razie ewentualnego wypadku na drodze. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co stanie się na drodze, więc warto mieć na uwadze dobro dziecka. Aby go jak najlepiej chronić trzeba kupić jak najlepszy gadżet.

Zatem jaki fotelik samochodowy dla 4 latka wybrać i kupić? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Na jaki produkt się zdecydować? Jeśli nie znacie odpowiedzi na te pytania, koniecznie zajrzyjcie do naszego dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Co wyróżnia fotelik samochodowy dla 4 latka?

Fotelik samochodowy dla 4 latka przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4 lat, ale nie tylko. Jak wiemy w Polsce jest obowiązek przewożenia dzieci samochodem w foteliku. Albo, gdy ukończą 12 lat, albo będą mieć 150 cm wzrostu. A to oznacza, że warto wybrać fotelik 15-36 kg, który jest najwygodniejszy dla 4 latka i może z „rosnąć”, aż do końca użytkowania. Te foteliki są nieco większe i przeznaczone do użytkowania przodem do kierunku jazdy.

Fotelik samochodowy dla 4 latka / Opinie, cena i ranking

Jaki fotelik samochodowy dla 4 latka wybrać i kupić?

Fotelik samochodowy dla 4 latka musi być niezwykle wygodny, ale przy tym wykonany z bardzo dobrej jakości materiału. Skoro ma nam posłużyć dla 4 latka, ale też ma rosnąć razem z nim, powinniśmy dokładnie pomyśleć nad tym, jakie elementy są dla nas ważne i co oferują producenci. Oto kilka istotnych parametrów:

  1. montaż,
  2. regulacja,
  3. pasy bezpieczeństwa,
  4. bezpieczeństwo,
  5. dodatki.

Polecamy: Heder do kukurydzy

Montaż fotelika samochodowego dla 4 latka

Fotelik samochodowy dla 4 latka powinien być odpowiednio zamontowany, tak, aby dziecko siedziało przodem do kierunku jazdy. Fotelik jest przeznaczony dla maluchów od 15 kg, czyli właśnie od około 4 lat, a one potrafią już siedzieć samodzielnie i utrzymać pionowo głowę. Do tego są ciekawe świata i jazda tyłem mogłaby być dla nich nudna. Tak samo siedzenie tyłem mogłoby być dla nich niewygodne, gdyż cały czas musiałyby mieć podkurczone nóżki. Pozwólmy dzieciom obserwować drogę i dajmy im komfort podróżowania.

Regulacja fotelika samochodowego dla 4 latka

Jak już wspominaliśmy fotelik samochodowy dla 4 latka będzie najwygodniejszy, gdy wybierzemy rodzaj do 15 kg do 36 kg. Te foteliki są nieco większe i dobrze dopasowują się do dziecka poprzez liczne regulacje. Choć mamy dużą rozpiętość wagową i wiekową mamy na to sposób. Aby maluchowi było komfortowo możemy podnosić zagłówek lub wyjąć wkładkę redukcyjną, przez co automatycznie zwiększymy gadżet. Jednocześnie nadal zachowamy bezpieczeńtwo podczas jazdy.

Pasy bezpieczeństwa w foteliku samochodowym dla 4 latka

Jednym z bardzo ważnych elementów, jak nie najważniejszym są pasy bezpieczeństwa w foteliku samochodowym dla 4 latka. To one dają dużą ochronę naszemu dziecku podczas podróży. Zatem powinniśmy je dobrze zamontować według instrukcji. Wybierzmy te trzy- lub pięciopunktowe. Wtedy mamy pewność, że maluch sam ich nie odepnie. Zwróćmy też uwagę na to, czy nie są one zbyt luźne albo zbyt ciasne. Zbyt luźne nie będą spełniać swojej funkcji, ale też zbyt ciasne mogą powodować otarci oraz dyskomfort. A wtedy dziecko nie będzie chciało z nami podróżować. Powinny być one wytrzymałe.

Bezpieczeństwo w foteliku samochodowym dla 4 latka

Fotelik samochodowy dla 4 latka musi dawać poczucie bezpieczeństwa. Ale co oznacza słowo „bezpieczny”? Przede wszystkim fotelik powinien chronić naszą pociechę podczas jazdy, a szczególnie podczas ewentualnego wypadku na drodze. Czy nasz nowy gadżet musi być wykonany z solidnego materiału, wytrzymałego, ale jednocześnie wygodnego dla dziecka. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić czy posiada niezbędne certyfikaty i spełnia rygorystyczne normy unijne.

Dlatego nie warto kupować fotelików np. z azjatyckich stron internetowych, gdyż mogą ich nie spełniać. W niektórych państwach dzieci nawet nie przewozi się w fotelikach, tylko na kolanach. W Polsce występują różne atesty i certyfikaty od niezależnych firm i instytucji. Przykładem jest ADAC i OEAMTC, które potwierdzają dobrą jakość produktu.

Jaki fotelik samochodowy dla 4 latka
Jaki fotelik samochodowy dla 4 latka – opinie, ranking, cena

Dodatki w foteliku samochodowym dla 4 latka

Różne modele fotelików samochodowych dla 4 latka mogą oferować różne dodatki czy udogodnienia. A one mogą nam ułatwić codzienne użytkowanie. Przykładem jest uchwyt na napoje/butelkę. Gdy maluchowi chce się pić podczas jazdy, nie musimy się co chwilę odwracać do niego zwłaszcza, gdy jedziemy tylko w dwójkę. Możemy wykorzystać pojemniczek na napoje i maluch napije się, gdy tylko będzie mieć ochotę.

Zobacz także: Nawigacja 7 cali

Innym przykładem jest odporna na zabrudzenia lub zdejmowana do prania tapicerka. Skoro dziecko pije w aucie to i często będzie coś jadło. A wtedy wiadomo może się nieco pobrudzić, jak i sama tapicerka. Ułatwieniem będzie dla nas albo jej odporność na plamy albo możliwość zdjęcia jej do wyprania. Oczywiście zależy to od producenta.

Najlepszy fotelik samochodowy dla 4 latka

Najlepszy fotelik samochodowy dla 4 latka to taki, który jest przede wszystkim wytrzymały, wykonany z dobrej jakości materiałów, wygodny dla dziecka i co najważniejsze – daje poczucie bezpieczeństwa. Jego parametry powinny rosnąć wraz z dzieckiem. Warto zwrócić uwagę, czy dostępne są różnego rodzaju dodatki, które mogą nam ułatwić podróżowanie. Ale podstawową zasadą jest komfort i bezpieczeństwo. W końcu będzie z niego korzystać nasz maluch.

Gdzie kupić fotelik samochodowy dla 4 latka?

Dobry fotelik samochodowy dla 4 latka kupimy w każdym sklepie stacjonarnym z akcesoriami dla dzieci. Czasem też kilka sztuk jest w dużych marketach. Zwykle do dyspozycji mamy różne modele, które można ze sobą porównać. O pomoc możemy też poprosić ekspedientkę. Duży wybór mamy też w internetowych sklepach. Do znanych producentów należą: BabySafe, Cybez, Recardo, Chicco i inni.

Najlepszy fotelik samochodowy dla 4 latka
Najlepszy fotelik samochodowy dla 4 latka

Cena fotelika samochodowego dla 4 latka

Cena fotelika samochodowego dla 4 latka może się nieznacznie różnić w zależności od materiału wykonania czy producenta. Jednak jest to raczej zbliżona cena od 200 zł w górę. Średni koszt wynosi 400 zł – 500 zł, choć są też wyjątkowe modele w cenie nawet 1000 zł. Ale wszystko może zależeć od dodatków, jeśli ich nie potrzebujemy, wybierzmy tańszy model.

Fotelik samochodowy dla 4 latka – opinie

Jakie są Wasze doświadczenia – zakupiliście już fotelik samochodowy dla 4 latka czy jeszcze się zastanawiacie? Co skłoniło Was do takiego, a nie innego wyboru? Jakie modele polecacie? A może coś Wam się nie spodobało i możecie to odradzić? Jeśli chcecie podzielić się z nami poradami i opinią, zapraszamy do sekcji komentarzy. Czekamy z niecierpliwością!

Sprawdź: Druk 3D w motoryzacji

Fotelik samochodowy dla 4 latka / Ranking najlepszych

Nadal nie wiecie, na jaki produkt powinniście się zdecydować? W takim razie zajrzyjcie do naszego rankingu najlepszych fotelików samochodowych dla 4 latka, gdzie znajdziecie tylko polecane modele. A także ich aktualne ceny i pełen opis. Koniecznie sprawdźcie – nie ma na co czekać!

Leave a Comment